DOLAR 19,0978
EURO 20,6427
ALTIN 1203,925
BIST 4997,8
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Sonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 27

Sonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 27

Sonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 27
09.04.2020
419
A+
A-

Sonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 27

Eczacılık

Sentetik ve biyolojik kökenli ilaçların ham maddelerinin elde edilmesi, fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerinin incelenmesi, değerlendirilmesi, üretilmesi, saklanması ve kullanılması gibi konularda eğitim ve araştırma yapılan bir daldır. Diğer bir ifade ile eczacılık, ilaç bilimidir. Eczacı, üniversitelerin eczacılık fakültelerinin beş yıllık öğrenimini başarı ile tamamlayarak diploma almaya hak kazanan kişidir.

Eczacı, kendileri veya başkaları adına açılmış eczanelerde ve hastanelerin eczanelerinde sorumlu eczacı olarak, ilaç endüstrisinde ilaç tanıtıcısı olarak, yeni ilaçlar bulmak için ilaç araştırması ve geliştirmesiyle uğraşan endüstriyel ve akademik kuruluşlarda araştırmacı olarak çalışma imkânına sahiptir.

Kimyagerlik

Maddelerin kimyasal yapılarının, atom ve molekül düzeyinde laboratuvar ortamında incelenmesi, tanımlanması ve değiştirilmesi, istenilen özellikte saf ya da karışım hâlinde maddeler üretilmesi konularında çalışılan bir daldır. Kimyager, üniversitelerin fen fakültelerinin veya fen edebiyat fakültelerinin kimya dalında dört yıllık öğrenimi başarı ile tamamlayarak diploma almaya hak kazanan kişilerdir.

Kimyagerler, endüstriyel kimya alanında en çok tercih edilen meslek sahibi kişilerdir. Kimyagerler, özel ve kamu kurumlarının işletme ve laboratuvarlarında; ilaç, gübre, boya, tekstil, deri, gıda, deterjan, sentetik elyaf, petrokimya, plastik, metal, seramik ve cam gibi birçok endüstri alanında çalışabilirler.

Kimya Öğretmenliği

Yeterli düzeyde kimya, pedagojik formasyon ve genel kültür bilgisine sahip olunan, bu bilgilerin kimyanın öğretim süreçlerinde kullanılabildiği bir eğitim dalıdır. Kimya öğretmeni, üniversitelerin eğitim fakültelerinin kimya öğretmenliği dalında dört yıllık öğrenimi başarı ile tamamlayarak diploma almaya hak kazanan kişidir. Kimya öğretmenleri, Millî Eğitim Bakanlığı ve Özel Öğretim Kurumlarında öğretmen olarak çalışabilirler.

Kimya öğretmenin görevinin merkezinde birey vardır. Bireyin kişilik yapısındaki en önemli ve en yararlı süreçlerden biri öz denetimdir. Bireyin kendisi ile dünya arasında daha iyi ve daha ideal bir uyuma sahip olması için öz denetimi güçlü bireylerin yetiştirilmesinde kimya öğretmenlerine büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir.

Sonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 27

9. Sınıf Kimya Ders Kitabı9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları9. Sınıf Kimya Ders Kitabı ÇözümleriKimya Ders KitabıKimya Ders Kitabı CevaplarıKimya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 27Kimya Ders Kitabı ÇözümleriKimya Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 27Kimya Ders Kitabı Çözümleri ve CevaplarıKimya Ders Kitabı Sayfa 27Sayfa 27Sonuç YayınlarıSonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı CevaplarıSonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Sayfa 27Sonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı ÇözümleriSonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 27Sonuç Yayınları 9. Sınıf Kimya Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 27

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.