DOLAR 8,3567
EURO 9,9554
ALTIN 486,48
BIST 1399,65
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 36°C
Sıcak

Peygamber Enok’un Kitabı 92. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları

Peygamber Enok’un Kitabı 92. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları

Peygamber Enok’un Kitabı 92. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları
28.12.2019
200
A+
A-

Peygamber Enok’un Kitabı 92. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları (Haftalar Vahyi)

1. Sonra Enok kitaplarını çıkardı ve onlardan anlatmaya başladı.

2. Dedi ki: “Size adaletin çocuklarından, dünyanın seçilmişlerinden, doğruluk ağacından bahsedeceğim.

3. Ben Enok size bunları anlatacağım oğullarım. Göksel bir vizyonda bana görünenlere, başmeleklerin sözlerinden ve göksel tabletlerinden öğrendiklerime dayalı olarak.”

4. Ve Enok kitaplarından anlatmaya başladı ve dedi ki: “Ben ilk haftada yedinci olarak doğdum, yargı ve adalet henüz sürerken.

5. Benden sonra, ikinci haftada büyük bir kötülük çıkacak. Bir aldatma yayılacak.

6. Ve o süreçte ilk sonlanış meydana gelecek. O süreçte insanlar kurtarılacak.

7. Ondan sonra adaletsizlik tekrar artacak ve günahkârlar için bir yasa yapılacak.

8. Sonra, üçüncü haftanın sonunda, bir insan Doğru Yargılamanın Ağacı olarak seçilecek ve onun nesli sonsuza kadar Adalet Ağacı olacak.

9. Dördüncü haftanın sonunda ulular ve adiller vizyonları görülecek. Tüm nesiller için bir yasa hazırlanacak ve özel bir yer yapılacak. Beşinci haftanın sonunda Kutsal Hâkimiyet Evi ebedi olarak inşa edilecek.

10. Sonra, altıncı haftada, o zamanda yaşamakta olan herkes kör olacak. Herkesin kalpleri Bilgelikten uzaklaşacak. O süreçte o evde bir adam yükselecek.

11. Sonunda Hâkimiyet Evi ateşle yakılacak. Seçilmiş kökün tüm ırkı dağıtılacak.

12. Sonra, yedinci haftada inancından dönmüş bir nesil yükselecek. Dönmüşlükleriyle pek çok şey yapacaklar. Ve o dönemin sonunda, Tanrı’nın tüm yaratımıyla ilgili yedi katlı bir öğreti aktarmak üzere, sonsuz Adalet Ağacı’nın seçilmiş adilleri belirlenecek.

13. Tüm insanoğulları arasında Yüce Olan’ın sesini sıkıntısızca duyabilen kim var? O’nun düşüncelerini kim düşünebilir? Göğün tüm işlerine bakabilecek kim var? Kim göklere bakıp onları anlayabilir? Kim bu şekilde bir ruhu görebilir, tanımlayabilir, yükselip onların faaliyetlerini izleyebilir, onları düşünebilir veya onlar gibi davranabilir? Tüm insanlar arasında kim dünyanın genişliğini ve uzunluğunu bilebilir? Her şeyin ölçüsü kime gösterildi?

14. Ya da göklerin uzunluğunu, yüksekliğini, ne üzerine kurulmuş olabileceklerini, yıldızların sayısını ve tüm ışıkların nerede durduğunu kim bilebilir?”

Peygamber Enok’un Kitabı 92. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları

(8) İbrahim.

(10) Nabukadnezar (Nemrut).

(12) Burada, farklı versiyonlarda haftalar devam eder. Bu bölümleri burada almadık.

Enoch Kitabı Türkçe OkuEnok Kitabı NedirPeygamber EnokPeygamber Enok KimdirPeygamber Enok KitabıPeygamber Enok Kitabı Yayınlanmayan MetinlerPeygamber Enok ve Düşmüş MeleklerPeygamber Enokun Kitabı Pdf İndir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.