DOLAR 19,1014
EURO 20,6574
ALTIN 1203,977
BIST 4997,8
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Peygamber Enok’un Kitabı 66. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları

Peygamber Enok’un Kitabı 66. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları

Peygamber Enok’un Kitabı 66. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları
28.12.2019
319
A+
A-

Peygamber Enok’un Kitabı 66. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları ( Tanrı’nın Nuh’a sözü )

1. O günlerde Tanrı’nın sesi bana ulaştı, dedi ki: “Nuh, senin hayatında suç yok; senin hayatın bir sevgi ve adalet hayatı.

2. Şimdi melekler ahşap bir araç yapıyorlar. İşlerini bitirdiklerinde elimi onun üzerine koyup koruyacağım.

3. Ondan hayat tohumu çıkacak. Dünya boş kalmasın diye bir değişiklik yapacağım. Senin tohumunu sonsuza kadar güçlendirip seninle birlikte yaşayanları tüm dünya üzerine yayacağım ve tohumun dünyada Tanrı’nın adıyla kutsanacak ve çoğalacak.”

4. Ve Tanrı adaletsizlik gösteren o melekleri, büyükbabam Enok’un daha önce bana batıda gösterdiği altından, gümüşten, demirden, kurmuş ve kalaydan dağlar arasındaki yanan vadiye tıkacak.

5. O vadiyi gördüm. Karalarda ve denizlerde büyük bir sarsındı vardı.

6. Tüm bunlar olurken, o ateşli, erimiş metalden ve onun hareketinden bir sülfür kokusu çıktı ve koku o sularla birleşti. İnsanlığı yoldan çıkaran meleklerin vadisi o toprak altında yandı.

7. O vadide, dünyada yaşayanları saptıranların cezalandırılacağı ateşten ırmaklar da akıyordu.

8. O günlerde o sular krallara, kudretlilere, soylulara ve dünyada kalanlara hizmet edecek, hem can ve bedenin şifası için, hem de ruhun cezası için.

9. Şimdi ruhları şehvet dolu olduğu için bedenleri cezalandırılabilir, çünkü Ruhların Tanrısı’nı inkâr ettiler. Cezalarına gün be gün tanıklık ediyorlar ama O’nun adına inanmıyorlar.

10. Vücutları yandıkça ruhlarında ebediyen bir değişiklik meydana gelecek.

11. Ruhların Tanrısı’nın önünde kimse lüzumsuz bir laf edemez.

12. Vücutlarının şehvetine inandıkları ve Tanrı’nın Ruhu’nu inkâr ettikleri için onlara yargılama gelecek.

13. Ve o sularda o günlerde bir değişiklik olacak. O melekler o sularda cezalandırıldığında, o suların sıcaklığı değişecek.

14. Melekler yükseldiği zaman sular değişip soğuyacak. Sonra yüce Mikail’in cevap verdiğini duydum: “Meleklerin yargılanmalarını sağlayan bu karar, krallar için, kudretliler için ve dünyayı elinde tutanlar için bir tanıklıktır.

15. Bu yargılama suları kralların bedenlerinin ve bedenlerindeki şehvetin şifalandırılmasına yönelik olduğu için onlar bunu görmeyecek ve bu suların değiştiğine, sonsuza kadar yanan bir ateş haline geldiğine inanmayacaklar.”

Peygamber Enok’un Kitabı 66. Bölüm Çözümleri ve Cevapları Hermes Yayınları

(1) “O günlerde Tanrı’nın sesi benimle idi” diye de tercüme edilebilir.

(2) Gemiyi meleklerin yaptığına dikkat etmek gerekiyor.

(4) Daha önceki bölümlere atıfta bulunuyor. Nuh peygamber ile ilgili bölümün sonradan eklediği de düşünülebilir.

Enoch Kitabı Türkçe OkuEnok Kitabı NedirPeygamber EnokPeygamber Enok KimdirPeygamber Enok KitabıPeygamber Enok Kitabı Yayınlanmayan MetinlerPeygamber Enok ve Düşmüş MeleklerPeygamber Enokun Kitabı Pdf İndir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.