DOLAR 16,7832
EURO 17,4971
ALTIN 974,661
BIST 2443,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Meb Yayınları 9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 125

Meb Yayınları 9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 125

Meb Yayınları 9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 125
22.03.2020
373
A+
A-

Meb Yayınları 9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 125

Biyoloji Laboratuvarında Kullanılan Temel Araç Gereçler

Biyoloji laboratuvarında bu malzemelerle birlikte Benedict (Benedik) çözeltisi, iyot (lügol) çözeltisi, Biüret çözeltisi gibi çözeltiler ile hidrojen peroksit, etanol, turnusol kâğıdı, kurutulmuş bağırsak gibi malzemeler de bulunur.

Laboratuvarlarda çalışırken laboratuvar güvenliği için araç gereçlere ve çalışanlara yönelik tehlikelere karşı önlemler alınmalı ve hijyene dikkat edilmelidir.

Çalışmalarda eldiven, maske, önlük, gözlük gibi gerekli olan ekipmanlar kullanılmalıdır. Ayrıca laboratuvar malzemeleri dikkatli ve tasarruflu kullanılmalıdır. Böylece ülke ekonomisine de katkı sağlanmış olur. Tüm laboratuvar çalışmalarında iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uyulmalıdır.

Yapılması önerilen laboratuvar uygulamaları sırasında karşılaşılabilecek tehlikelere karşı kendinizin ve çevrenizin güvenliğini sağlamak için uyulması gereken güvenlik önlemleri çeşitli sembollerle belirtilmiştir.

Laboratuvar çalışmalarında bir bilim insanı gibi meraklı, şüpheci, öngörülü, tarafsız, dürüst ve sabırlı davranmak önemlidir. Gerek bireysel çalışmalarda gerekse grup çalışmalarında sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmek şarttır. Çünkü küçük bir ihmal ya da sorumsuzluk çalışmanın başarısızlığına neden olabilir.

Grup çalışmalarında belirlenen hedefe ulaşmak için kendi yetenek ve becerileri doğrultusunda iş birliği içinde çalışılmalıdır. İş bölümü yapılırken görev dağılımının adil olmasına önem verilmelidir.

Grup üyelerinden her biri sadece kendi çalışmalarından değil, aynı zamanda diğer grup üyelerinin çalışmalarından da sorumludur. Grup çalışmalarında uyum içinde olunması, ortaya çıkacak ürün üzerinde oldukça etkilidir.

Grup içindeki bireysel farklılıklar bakış açısını da genişletecektir. Bireyler bu farklılıklara da saygı göstermeli ve farklılıkların grubun başarısını artıracağını göz ardı etmemelidir.

Meb Yayınları 9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 125

9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı ÇözümleriBiyoloji Ders KitabıBiyoloji Ders Kitabı CevaplarıBiyoloji Ders Kitabı Cevapları Sayfa 125Biyoloji Ders Kitabı ÇözümleriBiyoloji Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 125Biyoloji Ders Kitabı Çözümleri ve CevaplarıBiyoloji Ders Kitabı Sayfa 125MEB YayınlarıMEB Yayınları 9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı CevaplarıMEB Yayınları 9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Sayfa 125MEB Yayınları 9. sınıf Biyoloji Ders Kitabı ÇözümleriMEB Yayınları 9. sınıf Biyoloji Ders Kitabı Çözümleri Sayfa 125Meb Yayınları 9. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Çözümleri ve Cevapları Sayfa 125Sayfa 125

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.